Brzozowa: Zgrupowanie i ślubowanie pierwszoklasistów

Od 16 do 18 listopada trwało kolejne zgrupowanie, którego kulminacyjnym punktem było ślubowanie klasy I.

Tradycyjnie już całość zgrupowania koordynował ppor. Maciej Wardeński, wspierany przez: kpr.pchor. Damiana Gałuszkę kpr.pchor. Adriana Sadowego, kpr.pchor. Macieja Zdancewicza  i szer.pchor. Filipa Balladę z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie .

Zajęcia taktyczne

Początki zimowej aury nie przeszkodziły w realizacji zajęć taktycznych przewidzianych do realizacji podczas zgrupowania. Tym razem w ramach taktyki uczniowie mieli za zadanie wykonać w lesie „szałasy”, zamaskować je i przygotować do bytowania. Podczas wykonania zadania można było zaobserwować wielkie zaangażowanie grup. Każdy chciał wykonać zadanie jak najlepiej. Ppor Wardeński wraz z podchorążymi oceniali przede wszystkim lokalizację kryjówki, dostosowanie jej maskowania do okolicy, wykonania dróg ewakuacyjnych i zadbanie o wykonanie elementów ułatwiających leśne bytowanie. Najlepiej z wykonaniem zadania poradziła sobie drużyna w składzie: Kacper Stelmaszek, Jakub Paziewski i Szymon Sadowy. W nagrodę otrzymali oceny celujące.

czytaj dalej

Współpraca
Font Resize
Contrast