Szlachetna Paczka w powiecie Ryckim.

Ruszył projekt Szlachetnej Paczki w Rykach i Dęblinie.

Już 30 listopada 2018 r. grupa biegowa biegusiem.pl w ramach corocznej sztafety Andrzejkowej wspiera Szlachetną Paczkę. Zbieramy środki czystości dla rodzin najbardziej potrzebujących. Czekamy na Wasze wsparcie – szczegóły dot. akcji: www.biegusiem.pl

Więcej o wydarzeniu https://gminaulez.pl/wydarzenia/charytatywna-sztafeta-andrzejkowa/

– W pakiecie „Dęblin Ryki” jest jeszcze 10 rodzin które czekają na darczyńcę, a wierząc że lokalne zakłady, firmy, szkoły, przedszkola i inne placówki oraz osoby prywatne mają dobre serduszka dołącza do grona darczyńców nasz mały rejon stanie się wielki! Nasze hasło to: Jeden za wszystkich Wszyscy za jednego! – mówi przedstawicielka „Szlachetnej Paczki” Beata Kołodziej.

Magazyn – Ryki, Dęblin: NIEPODLEGŁOŚCI 33, 08-530 Dęblin
Lider Rejonu – Beata Kołodziej, nr tel. 577 000 369

Co to jest SZLACHETNA PACZKA?
SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Komu pomaga SZLACHETNA PACZKA?
W ramach SZLACHETNEJ PACZKI wolontariusze od 16 lat spotykają się z potrzebującymi i przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Dopiero gdy dogłębnie poznają sytuację, podejmują decyzję o włączeniu rodziny do projektu.
Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy.

Więcej informacji nt. Szlachetnej Paczki znajdziecie na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/

Współpraca
Font Resize
Contrast