Konkurs Piosenki Angielskiej Szansonada 2018 – wyróżnienie dla Jakuba Stonia

Już po raz dziewiąty Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im Franciszka Dionizego Kniaźnina oraz Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach zorganizowali Konkurs Piosenki Angielskiej Szansonada 2018. W tegorocznej edycji wyróżnienie zdobył mieszkaniec naszej gminy – Jakub Stoń.

Po raz drugi impreza osiągnęła zasięg wojewódzki. Oprócz uczniów z Puław i okolicznych miejscowości przyjechała również młodzież m.in. z Przybysławic, Kalinówki, Annoboru, Łukowa i Wisznic.

Anna Sonia Nowosadzka– nauczyciel ZSO nr 2 w Puławach, organizator

Uczestnicy wykonywali jeden wybrany przez siebie utwór w języku angielskim. Jury oceniało poprawność językową, dykcję, interpretację, walory głosowe oraz wyraz artystyczny. W każdej kategorii nagrodzono 3 najlepszych wokalistów oraz przyznano wyróżnienia.

Młodych artystów dopingowała widownia składająca się z uczniów ZSO nr 2 w Puławach, opiekunów i rodziców wokalistów. Na młodzież, która przybyła na konkurs nie tylko z puławskich szkół, ale również z Przybysławic, Kalinówki, Annoboru, Zemborzyc Tereszyńskich, Samoklęsk, Bystrzycy Starej, Podgłębokiego, Krasienina, Łukowa, Milejowa, Palikijów czy Wisznicczekały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz słodka niespodzianka.

Po każdej kategorii wiekowej nastąpiła krótka narada jury oraz uroczyste wręczenie nagród, ufundowanych przez sponsorów: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach – głównego organizatora, sponsora i pomysłodawcę konkursu, Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach, Szkołę Językową ABC School of English, Wydawnictwo Oxford, Sklep Komputerowy „Net Com” oraz Agencję Reklamową Multimedia.

Jury wyłoniło laureatów w każdej grupie wiekowej.

W kategorii: klasy IV-VI szkoły podstawowej
I miejsce zajęła Natalia Kosmowska – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Opatkowicach, która wykonała piosenkę Alice Merton „No roots”
II miejsce zajął Jakub Rogala – uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Puławach wykonujący piosenkę Lucasa Grahama „SevenYears”
III miejsce zajęła Wikoria Kurowska – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 4 w Dęblinie, która zaśpiewały piosenkę „SevenYears” z repertuaru Lucasa Grahama
W tej kategorii jury przyznało WYRÓŻNIENIE Weronice Cempel i Weronice Sierockiej – uczennicom SP nr 2 w Puławach za wykonanie piosenki „I seefire” Eda Sheerana oraz Karolowi Brzuchowi i Ignacemu Huszalukowi ze szkoły podstawowej w Kalinówce za utwór „Youraise me up”.

W kategorii: klasy VII-VIII szkoły podstawowej oraz 3 Gimnazjum
I miejsce zajęła Martyna Beksiak – uczennica ze Szkoły Podstawowej w Milejowie wykonująca piosenkę duetu Sia i David Guetta „Titanium”.
II miejsce zajęła Lidia Bielawska – uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie, która zaśpiewała piosenkę „I surrender” Celine Dion.
III miejsce zajęły Agata Nowak, Iga Pyśkiewicz i Kamila Niećko – uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach, które wykonały piosenkę „Mad World” z repertuaru Garego Julesa.

W tej kategorii jury przyznało aż cztery WYRÓŻNIENIA:
1) Jakubowi Stoniowi– uczniowi ZSO w Sobieszynie za wykonanie piosenki „I seefire” Eda Sheerana,
2) Aleksandrze Maciejewskiej – uczennicy Szkoły Podstawowej w Nowodworze, która zaprezentowała piosenkę Ariany Grande „Godis a woman”.
3) Julii Jagielskiej – uczennicy Zespołu Placówek Oświatowych w Starym Pożogu za wykonanie piosenki Adele „Someone likeyou”,
4) Barbarze Benickiej i Marlenie Piasecznej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klasyk” w Puławach za wykonanie piosenki z repertuaru Christiny Aguilery „Fall in line”

W kategorii: Szkoła Ponadgimnazjalna
I miejsce zajęła Aleksandra Wrzosek – uczennica Zespołu Szkół w Adamowie, która wykonała piosenkę Celine Dion „I surrender”,
II miejsce zajęli Stanisława Kasprzak i Bartosz Piskała– uczniowie I LO w Puławach wykonujący piosenkę Mandy Moore /Zacharego Levi „I see the light”
III miejsce zajęła Paulina Król – uczennica ZSO nr 1 w Puławach, która zaśpiewała piosenkę „Turningtables” z repertuaru Adele.
W tej kategorii jury przyznało WYRÓŻNIENIE Kindze Linkiewicz– uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach za wykonanie piosenki Sam Brown „Stop”

A poniżej występ Jakuby Stonia – przepraszamy za jakość dźwięku. Na żywo było znacznie lepiej 🙂

Współpraca
Font Resize
Contrast